فرآیند خرید پمپ باد

پمپ باد به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار و لوازم بسیار پر کاربرد در کسب و کارها است. در بیشتر اوقات حمل و نقل پمپ باد بسیار راحت است. شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید ممکن است مسئولیت پیمانکاری، مکانیک و تعمیرات ماشین‌های سنگین، مهندس خودرو، صاف کار و یا اینکه دندانپزشک باشید؛ بنابراین شما حتماً به خرید پمپ باد نو و با استانداردهای کامل نیاز دارید. با ما همراه باشید. شما با استفاده از پمپ باد می‌توانید فعالیت‌های کاری خود را به خوبی و با کیفیت انجام دهید و از امکانات اثربخش آن بهره‌مند شوید.

فرآیند خرید پمپ باد

بسیاری از برندهای مختلف در تولید پمپ باد با سایر رقبای خود در حال رقابت هستند. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم جهت خرید یک پمپ باد نو و با کیفیت و درجه یک باید از یک راهنمای خرید کمک کنید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را تهیه انتخاب نمایید.

پمپ باد چگونه کار می‌کند؟

فشار هوا به نوعی محرک پمپ‌های باد هستند؛ بنابراین اگر فشار در مکان و محیط بسیار محدودی کم باشد، فشرده خواهد شد، در نتیجه باعث افزایش فشار در بین مولکول‌ها می‌شود. زمانی که فشار آزاد می‌شود پمپ باد شروع به کار می‌کند. برای کارهایی که لازم است هوا فشرده سازی شود باید از پمپ بادهای مجهز به پیستون معکوس استفاده کنید. ممکن است این پمپ بادها دارای فناوری اسکرو یا سانتریفیوژ باشند.

پمپ بادها می‌توانند ابزارهای مجهز را مانند اسپری نقاشی، چرخ‌های قدرتمند، مته، سندرز و غیره را به کار بیاندازند. این‌ها تنها بخشی از ابزارهایی است که به پمپ باد نیاز دارند. وسایل و ابزارهای بسیار زیادی هستند که با پمپ باد کارایی بهتری خواهند داشت.

همان‌طور که می‌دانید برخی از کارهای جزئی هم مانند باد کردن لاستیک و آماده‌سازی ابزار و وسایل بزرگ‌تر مانند امکانات بادی در پارک‌ها و شهربازی‌ها و استادیوم‌های ورزشی با استفاده از این وسیله کارآمد می‌شود. البته ممکن است برای شما سوالی مطرح شود که آیا پمپ باد مانند کمپرسور است؟ و آیا این دو باهم تفاوت خاصی دارند؟

کمپرسور پیستونی چگونه عملکردی دارد؟

کمپرسور پیستونی توسط پیستون معکوس کار می‌کند و از قطعاتی مانند میل لنگ، میلگرد اتصال، استوانه، سرشیر و پیستون تشکیل شده ‌است. همه این‌ها باعث می‌شود تا توانمندی لازم را جهت انجام فشرده سازی به واسطه یک موتور الکتریکی با گازی را داشته باشد. مخزنی که در کمپرسور پستونی قرار دارد باعث می‌شود تا هوا را در فشار تعیین شده نگه دارد. این کمپرسور دارای یک دریچه مکنده است که مانند سرسیلندر عمل می‌کند و هوا را به داخل کمپرسور می‌کشاند.

زمانی حرکت پیستون به سمت عقب است هوا به واسطه فیلتر ورودی فضای جلوی پیستون را پر می‌کند. در مواقعی که حرکت پیستون به سمت جلو است، هوا فشرده سازی می شو. د و به انتهای سیلندر منتقل می‌شود. قسمت دیگر انتهایی سیلندر خالی می‌شود تا موجب هدایت هوای فشرده به داخل مخزن شود.

این فرآیند تا پر شدن مخزن به‌طور کامل ادامه دارد. بیشتر این کمپرسورها دارای سوئیچ برای تنظیم فشار هستند، بدین صورت که حرکت پیستون زمانی متوفق خواهد شد که هوای داخل مخزن به فشار که پیش از آن تعیین کرده‌ایم برسد.

چه تفاوتی بین پمپ و کمپرسورهای باد وجود دارد؟

پمپ و کمپرسور تقریباً شبیه به هم هستند، اما از اساس تفاوت‌هایی در نوع کارکرد آنها وجود دارد. در واقع پمپ‌ها این امکان را دارند تا به‌طور همزمان گاز و مایع را با هم به فضای دیگری منتقل کنند. در صورتی که فرآیند کمپرسورها فقط با فشرده سازی گاز شروع به کار می‌کنند.

پمپ‌ها دارای انرژی مکانیکی هستند که در ساختار آن‌ها این انرژی به حالت سیال تغییر می‌یابد. یک تفاوت بنیادین که ساختار هر دو دستگاه دارد این است که پمپ دارای محفظه، فن یا پروانه، موتوری توانمند، حلقه و شفت می‌باشد، اما کمپرسور علاوه بر موتور قوی دارای یک مخزن مناسب، فیلتر قسمت ورودی، زهکش و ولوها می‌باشد.

فرآیند خرید پمپ باد
فرآیند خرید پمپ باد
فرآیند فشرده سازی در کمپرسور اسکرو چگونه است؟

این پمپ باد هوا، عملکرد فشرده سازی کاملاً متفاوتی با نوع پیستونی دارد. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های پمپ باد پیستونی و اسکرو در نوع عملکرد فشرده سازی است. در ساختار پمپ باد اسکرو فشرده سازی هوا توسط یک یا دو پیچ حلزونی باعث چرخش هوا می‌شود. بعد از فشرده سازی هوا را در مخزن ذخیره می‌کند. این نوع کمپرسور مدل‌های متنوع با کارایی بدون روغن و با روغن دارند.

برای استفاده از کمپرسور روغنی نیازی نیست به‌طور مداوم و همیشگی برای روان بودن قطعات آن روغن استفاده کنید. این کمپرسور در زمانی که در کارخانه تولید می‌شود، تزریق روغن به تمام قطعات انجام می‌شود، اما در مدل بدون روغن زمانی که می‌خواهید از این پمپ باد استفاده کنید باید اقدام به روغن کاری کنید، سپس کار خود را انجام دهید. معمولاً بیشتر پمپ بادهای بی صدا و سایلنتی که در بازار توزیع می‌شوند از نوع پمپ بادهای بدون روغن هستند.

فرآیند خرید پمپ باد نو 

اغلب افرادی که تصمیم به خرید پمپ باد از طریق سایت و اینترنت می‌گیرند قبل از آن با سوالات و چالش‌هایی مواجه می‌شوند؛ که باید خودشان پاسخگوی این سوالات باشند. اولین سوالی که برای این افراد مطرح می‌شود، این است آیا خرید پمپ باد دست دوم بهتر نیست؟ همان‌طور که گفتیم باید برای این سوالات خودتان راهکاری در نظر بگیرید. یعنی ابتدا باید بودجه ای را که می خواهید صرف خرید پمپ باد کنید را مشخص نمایید. جهت خرید پمپ باد نو می توانید فروشگاه برق و صنعت امیری را انتخاب کنید.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code