کمپرسور باد بدون صدا

در دنیای امروز کمپرسور های باد مختلفی وجود دارند.اما تمام انها در انجام وظیفه کاملا مشابه عمل می کنند.وظیفه اصلی تولید هوای فشرده برای مصارف گوناگون میباشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از انواع کمپرسور به نام کمپرسور باد بدون صدا آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.در صورتیکه سوالی داشتید میتوانید پایین همین پست مطرح نمایید تا همکارانمان به شما پاسخ دهند.

کمپرسور باد بدون صدا

در حال حاضر تمام کمپرسورهای باد موجود در بازار یک وجه تشابه دارند و آن هم صدا می باشد.کمپرسورهای باد معمولا در حین کار صدای زیادی از خود تولید میکنند.راهکار های زیادی وجود دارد برای کم کردن صدای این کمپرسورهای باد که متاسفانه خیلی کار امد نیستند وبازهم صدای ازار دهنده همچنان وجود دارد.همچنین صدای زیاد باعث نارضایتی همسایگان نیز خواهد شد.بسیاری از افراد میخواهند حتی تا نیمه شب با دستگاه کار کنند اما صدای زیاد مانع این کار خواهد شد .یکی دیگر از معایب کمپرسورهای صدا دار لرزش شدید در حین کار میباشد.

بسیاری از افراد با قرار دادن انواع فوم ویونولیت در کنار کمپرسور باد میخواهند تا صداگیری نمایند،در صورتیکه این کار باعث داغ شدن بیش از حد موتور خواهد شد،به دلیل اینکه محل عبور هوا را با استفاده از فوم میبندند تا صدا کم شود در صورتیکه اکثر کمپرسور ها توسط هوا خنک میشوند واحتمال اورلود یا سوختن موتور را زیاد می کند.

بعضا دیده شده که دستگاه را به دلیل صدا ولرزش به بالای پشت بام محل کار انتقال میدهند تا صدا ولرزش مزاحمت ایجاد نکند.به دلیل اینکه محیط پشت بام مناسب کمپرسور نیست(گاها سقف برای کمپرسور درست نمیکنند وبا اولین باران کمپرسور میسوزد.به دلیل دور بودن مسافت به صورت مرتب از کمپرسور باد خبر نمیگیرند و فقط در صورتیکه کمپرسور بسوزد مجبور میشوند به دستگاه سر بزنند.)همچنین هزینه لوله کشی هم بر سایر هزینه ها افزوده میشود.

مثلا مخزن به صورت مرتب تخلیه نمیشود.روغن به صورت مرتب تعویض نمیشود.کمپرسور باید در مکانی باشد تا در صورتیکه کوچکترین مشکلی پیش امد اپراتور متوجه عیب دستگاه بشود.مانند امپر کشیدن دستگاه،تغییر صدای دستگاه در حین کار یا ترکیدن خازن درحین کار و…….. اینها قسمتی از مشکلات کمپرسورهای صدا دار میباشد.

اما راه حل چیست؟

شرکت کمپرسور سازی ایران پمپ، کمپرسورهای بدون صدایی تولید کرده است که از لحاظ قدرت کاملا با کمپرسورهای صدا دار (کمپرسور سیلندری و کمپرسور تسمه ای) برابری می کند.البته در صورت نیاز با استفاده از موتور های قدرتمند کولر گازی میتوان فشار بسیار زیادی را تولید کرد که از سایر کمپرسورهای باد بیشتر خواهد بود.

بسیاری از افراد به دلیل عدم داشتن دانش کامل و کافی فکر می کنند کمپرسورهای یخچالی از موتورهای معیوب یا سوخته استفاده میشود،که کاملا غلط و غیر علمی میباشد.موتور یخچال یا فریزری که سوخته باشد یا در اصطلاح غلط نیم سوز شده باشد توان تولید فشار باد را هرگز نخواهد داشت.

یک موتو یخچال وقتی روی مخزن قرار میگیرد وبه عنوان پمپ باد استفاده میشود ، فشاربادی چندین برابر وقتی که روی یخچال نصب میشود را تولید می نماید.پس هرگز نمیتوان گفت که از موتور های سوخته یا نیم سوز استفاده میشود.(موتور سوخته توانایی روشن شدن ندارد ،چه برسد که بتواند فشار بادی معادل ۱۵۰psiرا تولید کند.

وقتی این موتور ها روی یخچال یا فریزر هستند حتی نصف این فشار هم روی انها نخواهد بود.پس موتور باید کاملا سالم باشد تا بتواند فشار باد تولید کند.) افراد سودجویی که به فکر منافع خود هستند از موتور های بسیار قدرت پایین برای ساخت کمپرسور استفاده می کنندتا سود بیشتری نصیبشان شود به همین دلیل این موتور ها قدرت کمی در تولید فشار باد دارند و گفته میشود که کمپرسورهای باد یخچالی توانایی کمی در تولید باد دارند.

موتور های استفاده شده در کمپرسور هوای بدون صدا شرکت ایران پمپ حداقل دارای قدرت ۴/۱ اسب میباشند.این موتور ها قابل ارتقا تا ۳ اسب بخار خواهند بود.

همراه این موتورها یک رله سیمی یا جنرالی به همراه خازن دایم واستارت(در موتورهای یک اسب تا سه اسب) قرار دارد ،تا در هر صورتی توانایی روشن کردن موتور را داشته باشد.در حالت استاندارد فشارتولیدی کمپرسور باد یخچالی بر روی ۸ بار تنظیم شده است.در صورتیکه نیاز به فشارباد بیشتر از ۸ بار باشد این امکان وجود دارد که با استفاده از موتور های قویتر فشار باد بیشتری تولید کرد.

کمپرسور باد بدون صدا
کمپرسور باد بدون صدا
مشخصات پمپ باد بدون صدا

در این قسمت به برخی از مشخصات کمپرسور های باد بدون صدا خواهیم پرداخت:

کمپرسورهای بدون صدا به صورت استاندارد دارای فشار باد ۸بار میباشند.(البته قابل تنطیم هستند)
کمپرسورهای بدون صدا همانطور که از اسمشان پیداست کاملا بدون صدا وبدون لرزش میباشند،به طوریکه دیگر نیازی به انتقال انها به مکانی دیگر نیست و در کنار اپراتور میتواند کار کند،بدون کوچک ترین مزاحمت.
سیم پیچ موتور کمپرسور باد بدون صدا تماما مسی بوده که باعث افزایش طول عمردستگاه خواهد شد.این سیم پیچ ها بسیار مقاوم در برابر نوسانات برقی هستند.
بر روی سیم پیچ این موتورها از فیوز حرارتی استفاده شده است.تا در صورتیکه موتور بیش از حد کار کرد قبل از اسیب رسیدن به سیم پیچ به صورت اتومات برق را قطع کند وتا خنک شدن مجدد موتور اجازه کار را ندهد.
استفاده از روغن برودتی در داخل موتور کمپرسورهای باد بدون صدا به دلیل روانکاری بهتر بین قطعات است و همچنین خنک کردن قطعات به وسیله چرخش روغن در داخل موتور انجام میشود.
استفاده از پرشر سوئیچ یا کلید قطع کن فوق العاده حساس به فشار باد با دقت وکارایی بسیار زیاد.
استفاد از مانومتر دقیق برای نمایش میزان فشار باد داخل مخزن کمپرسور باد.
استفاده از سوپاپ اطمینان برای امنیت بیشتر ،در صورتیکه به هر دلیلی کلید قطع کن عمل نکند سوپاپ اطمینان وظیفه تخلیه هوای اضافی مخزن را برعهده دارد.
استفاده از شیر یکطرفه در کمپرسور باد بی صدا برای کاهش فشار بر روی موتور کمپرسورباد .هنگامی که هوای داخل مخزن پر شد ،مقداری از هوای داخل مخزن به داخل موتور بر میگردد،وقتی شیر یکطرفه در کمپرسور باد وجود داشته باشد،امکان برگشت هوا به داخل موتور وجود ندارد.
استفاده از مخزن با ورق ۳ میل در ابعاد و اندازه های مختلف بسته به نیاز مشتری.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code