راهنمای خرید بهترین تراز لیزری

برای انجام دادن کارهای اندازه گیری و سنجش میزان شیب سطوح مختلف به صورت دقیق و هوشمندانه، نیاز به در اختیار داشتن یک ابزار تخصصی مانند تراز لیزری داریم و برای انتخاب درست این ابزار نیاز به راهنمای خرید تراز لیزری داریم.

راهنمای خرید بهترین تراز لیزری

با در اختیار داشتن یک تراز لیزری مناسب می توانیم کارهای اندازه گیری روی سطوح، که نیاز به دقت بالایی دارند را در کمترین زمان، با سرعت بالا و بیشترین دقت انجام دهیم. برای اینکه گزینه مناسبی را با بیشترین بازدهی و قابلیت خرید کنیم؛ نیاز به یک راهنمای جامع در خصوص خرید بهترین تراز لیزری داریم.

راهنمای خرید بهترین تراز لیزری موارد مختلفی را شامل می شود که دانستن تمامی آنها به شما قدرت انتخاب مناسبی می دهد. در ادامه با آروا همراه باشید تا اطلاعات کاربردی و مورد نیاز در این زمینه را به دست آورید.

تراز لیزری چیست؟

تراز لیزری یک ابزار اندازه گیری دقیق است که با کمک نور لیزر و پرتاب آن، اندازه گیری و سنجش میزان شیب و هموار بودن سطوح عمودی و افقی را می توانیم اندازه گیری کنیم. تراز لیزری در مشاغل مختلفی مانند ساختمانی، عمرانی و … استفاده می شود که دارای دو نوع نور سبز و قرمز است و در اندازه ها و شکل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود.

انواع تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار کاربردی و مناسب برای سنجیدن سطوح مختلف و شیب دار است که برای انجام دادن این کار نیار به انواع مختلفی از تراز لیزری است تا با کمک آنها بتوانیم کارهای اندازه گیری را با کیفیت انجام دهیم. تراز لیزری دارای انواع مختلفی است که در زیر به صورت تیتر وار انواع تراز لیزری را معرفی می کنیم. با مطالعه مقاله تراز لیزری چیست شما شناخت کامل و جامعی از این ابزار کسب کنید.

  • تراز لیزری دستی
  • تراز لیزری نقطه ای
  • تراز لیزری خطی( دو خطی، سه خطی، پنچ خطی، هشت خطی)
  • تراز لیزری سه بعدی
  • تراز لیزری چرخشی (روتاری)
  • تراز لیزری ترکیبی
  • تراز لیزری کاشی و سرامیک
  • تراز لیزری جیبی
  • تراز لیزری ۳۶۰ درجه
راهنمای خرید بهترین تراز لیزری

برای خرید تراز نیاز به یک راهنمای خرید مناسب داریم و دلیل آن هم به این خاطر است که بتوانیم بهترین ابزار را مناسب با کاری که قصد انجام آن را داریم انتخاب کنیم و هدف ما نیز در این مقاله این است که راهنمای خرید تراز لیزری را به بهترین شکل ممکن ارائه کنیم تا بتوانید یک ابزار مناسب را انتخاب و خرید کنید.

در ادامه این مطلب به مهترین مواردی که در زمینه راهنمای خرید تراز نیاز است بدانید را معرفی و هر کدام را توضیح می دهیم تا بهترین انتخاب را تجربه کنید. شرکت آروا به عنوان تولید کننده انواع ابزار های اندازه گیری از جمله تراز لیزری، این ابزار را در مدل ها و شکل های مختلفی با بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته تولید می کند.

راهنمای خرید تراز لیزری براساس نوع تراز

از جمله موارد مهم در راهنمای خرید تراز لیزری این است که بدانیم قصد ما از خرید این ابزار، انجام دادن چه کاری است و از آن در چه مواردی می خواهیم استفاده کنیم. اگر پیش از خرید بدانیم ابزاری که در چه زمینه و شغلی قرار است از آن استفاده شود کار ما بسیار آسان خواهد شد. ما در این مقاله می خواهیم با پرداختن به فاکتور های مهم در زمان خرید تراز لیزری کار شما را در انتخاب نوع تراز آسان کنیم.

دقت اندازه گیری تراز لیزری

دقت در اندازه گیری از جمله کارهایی است که یک تراز لیزری مناسب انجام می دهد و زمانی که می خواهیم تراز لیزری را خرید کنیم دقت آن از مواردی است که اولیت مهمی دارد و باید بدانیم که ابزاری که قصد خرید آن را داریم تا چه میزان از دقت در اندازه گیری برخوردار است. هر چقدر دقت دستگاه بالا باشد نشان دهنده این است که تراز دارای کیفیت بالایی است و می تواند یک مورد مهم در راهنمای خرید بهترین ترازی لیزری باشد.

خود ترازی

از جمله موارد مهمی که در راهنمای خرید تراز لیزری اهمیت دارد خود ترازی آن است، یعنی اینکه اگر تراز را روی یک سطح قرار دهیم تراز به صورت خودکار شروع به تنظیم شدن می شود و کار کاربر را ساده می کند یعنی دیگر نیازی نیست به صورت دستی تراز را تنظیم کرد و اگر زاویه تراز نباشد تراز لیزری شروع به آلارم زدن کرده و هشدار می دهد که می توانیم به آسانی خطای به وجود آمده را بر طرف کنیم.

زاویه تابش پرتو لیزر

پرتاب نور در دو زاویه افقی و عمودی توسط لیزر انجام می شود دارای زوایه هستند که به طور معمول بین ۳۰ تا ۳۶۰ درجه متغیر هستند.

کلید قفل کن

در مکان هایی مانند راه پله و پاگرد ها که کار اندازه گیری انجام می دهیم، نیاز به این داریم که تراز به هم نخورد و نور های لیزر ثابت بماند. برای در اختیار داشتن این قابلیت در تراز های لیزری کلیدی طراحی شده است که با فشردن آن تراز ثابت می ماند. یعنی اینکه نور ها لیزر پس از اندازه گیری تنظیم بهم نمی خورد و ما می توانیم به راحتی کارهای مربوط به اندازه گیری سطوح و تراز کردن را انجام دهیم.

راهنمای خرید بهترین تراز لیزری
راهنمای خرید بهترین تراز لیزری
برد، دامنه و فاصله اندازه گیری تراز لیزری

زمانی که قصد خرید تراز لیزری را داریم موارد مختلفی را در نظر می گیریم که یکی از این موارد برد و فاصله اندازه گیری تراز لیزری است منظور از برد میزان مسافتی است که با کمک تراز می توان محاسبه کرد و هر چقدر که تراز دارای برد و دامنه وسیع تری باشد می توان کارهای متنوع را با محاسبه های بزرگتری انجام داد که این فاکتور می تواند یکی از موارد اساسی در راهنمای خرید تراز لیزری باشد.

کلید Rx_Ready (کلید روشن و خاموش رسیور)

برای اندازه گیری فاصله های طولانی امواج را در مسافت های مختلف پرتاب می کنیم که در بیشتر مواقع این امواج قابل دیدند نیستند و برای دیدن نور لیزر از دستگاه های گیرنده ای به نام رسیور استفاه می شود که می توانیم به کمک این قابلیت مدرن و پیشرفته امواج را مشاهده کنیم و کار اندازه در مسافت های طولانی را به راحتی انجام دهیم. این قابلیت مهم می تواند راهنمای خرید تراز لیزری برای مشاغلی باشد که کار اندازه در فضاهای بزرگ را انجام می شدند.

کیف حمل

ابزار های اندازه گیری از جمله تراز لیزری در برابر ضربات حساس هستند و در صورتی که به بدنه آنه اضربه بخورد ممکن است دچار ایراداتی شوند که برای جلوگیری از این خطرات احتملی برای این گونه ابزار های کیف های محافظتی در نظر گرفته می شود تا از تراز لیزری در برابر این آسیب های احتمالی مخافظت کند. در زملن خرید یکی از مواری که نیاز است به آن توجه داشته باشید کیف حمل است.

این فاکتور در مورد متر لیزری نیز وجود دارد و در راهنمای خرید متر لیزری نیز باید حتما به کیف حمل و ابزارهای جانبی که دارند، دقت بسیار زیادی شود.

درخشندگی و کیفیت نور لیزر

نور لیزر با پرتاب به سمت اشیاء و سطوح عمودی و افقی میزان شیب و هموار بودن را نمایش می دهد و برای بالا بردن دقت در کارها باید از ابزاری استفاده کنیم که نور لیزر آن دارای درخشندگی و کیفیت بالایی باشد تا در مقابل تابش نور آفتاب و حتی نور داخلی محیط (وسایل روشنایی) چشم دچار خطا نشود.

طول عمر باطری

باتری یکی از قطعه هایی است که با کمک آن می توانیم تراز لیزری را راه اندازی کرده و از آن جهت انجام دادن کارهای اندازه گیری استفاده کنیم. میزان طول عمر باتری یکی از مواردی است که در راهنمای خرید تراز لیزری در نظر گرفته می شود و ما در زمان خرید بهتر است دستگاهی را انتخاب کنیم که باتری آن دارای طول عمری زیاد و از جنس خوبی برخوردار باشد تا بتوانیم با کمک آن از تراز به مدت طولانی استفاده کنیم. در اینجا ذکر این نکته مهم است که در نظر داشته باشیم طول عمر باطری با مدت زمان شارژ آن متفاوت است که در ادامه مدت زمان شارژ را نیز توضیح می دهیم.

مدت زمان مصرف و شارژ باتری

زمانی که قصد استفاده از ابزار های شارژی را داریم باید از باتری استفاده کنیم و برای این کار باید یک باتری مناسب در اختیار داشته باشیم یعنی اینکه باتری بتواند مدت زمان زیادی شارژ و انرژی را در خود ذخیره نگه دارد. در بازار برند های مختلفی هستند که باتری تولید می کند و بهترین گزینه برای انتخاب باتری مناسب این است باتری انرژی ذخیره شده را به مدت طولانی در خود نگه دارد، با این فرض که شما قصد انجام کار به مدت طولانی دارید و یا در موقعیتی هستنید که به جریان برق دسترسی ندارید.

کلاس لیزر

نور لیزر برای پوست و چشم خطرناک است و به خاطر این موضوع، لیزر ها در قالب کلاس دسته بندی می شوند. کلاس لیزر نشان دهنده میزان پرتو هایی که در نور آن وجود دارد و در یک تقسیم بندی کلی در دو نوع کلاس یک و کلاس دو تقسیم بندی می شوند.

کلاس یک پرتو های خطرناکی ندارد و در زمان استفاده از آن چشم و پوست ایمن هستند و در کلاس دو نیز ایمنی برای کاربر وجود دارد و در زمان عملکرد نور لیزر، چشم ها تغیر جهت می دهند یعنی اینکه اصطلاحا از مسیر نور خارج می شوند. کلاس لیزر یکی از عوامل مهم در راهنمای خرید تراز لیزری است که در زمان انتخاب آن می تواند ما را کمک کند.

قابیلت اندازه گیری بر روی سطوح مختلف

تراز های لیزری را می توان روی سطوح مختلف قرار داد و از آنها جهت اندازه گیری استفاده کرد. برخی از سطوح فلزی و صاف هستند که امکان قرار دادن تراز روی آن وجود ندارد که با کمک خاصیت مغناطیسی و آهن ربایی در برخی از تراز ها می توان آنها را روی سطوح فلزی متصل کرد و به راحتی کارهای اندازه گیری را انجام داد. این موارد نیز می تواند در راهنمای خرید بهترین تراز لیزری کاربر را کمک کند.

بدنه مقاوم و ضد آب

در زمان کار کردن با تراز لیزری امکان افتادن و ضربه خوردن به دستگاه وجود دارد و گاهی نیز ممکن است در هوای بارانی کارهای اندازه گیری را انجام دهیم. به همین خاطر نیاز به ابزاری داریم که در مقابل این آسیب ها ایمن باشد و بدون استرس بتوانیم با دقت بالایی اندازه گیری سطوح مختلف را انجام دهیم.

استفاده در محیط باز و بسته

کارهای اندازه گیری مختص به یک مکان یا فضای خاصی نمی شود و ممکن است از تراز لیزری در مکان های مختلف که دارای فضای باز و بسته هستند استفاد کنیم و به همین خاطر در زمان انتخاب تراز لیزری بهتر است به این موضوع دقت کنیم که تراز در فضای باز نیز قابلیت اندازه گیری خوبی داشته باشد، یعنی اینکه نور آن به وضوح دیده شود، بدنه آن در مقابل رطوبت و برخی دیگر از عوامل محیطی سازگار باشد.

راهنمای خرید تراز لیرزی براساس قیمت

در زمان خرید تراز لیزری همیشه به قیمت آن توجه داریم و یکی از فاکتور های مهم برای خرید محسوب می شود و همیشه به دنبال ابزاری با قیمت مناسب هستیم. باید توجه داشته باشیم که ابزاری را انتخاب کنیم که در وهله اول مناسب با کاری باشد که قصد انجام آن را داریم، تا قیمت هزینه شده کاملا موجه باشد. اما باید این نکته را در نظر داشت که هر چقدر تراز لیزری دارای تکنولوژی های پیشرفته و امکانات جانبی بیشتری باشد قیمت آن نیز به نسبت دیگر تراز ها بالاتر خواهد بود.

لوازم جانبی و تجهیزات همراه

زمانی که قصد خرید تراز لیزری را داریم به عوامل و نکاتی دقت می کنیم که در زمان کار کردن با این ابزار از دقت، سرعت و عملکرد بالایی بر خوردار باشیم. یکی از موارد مهمی که می تواند ما را در راهنمای خرید تراز لیزری کمک کند تجهیزات و و لوازم جانبی همراه با دستگاه هستند که از مهم ترین آنها می توان به سه پایه جهت نگه داشتن تراش، عینک مخصوص جهت محافظت از چشم در برابر اشعه نور لیزر و کیف حمل اشاره کرد که همگی این موارد در راحتی کار با تراز موثر است.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code