پمپ باد آپاراتی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

قیمت پمپ باد آپاراتی بیشتر مورد توجه متخصصان مکانیک قرار می‌گیرد. زیرا آن‌ها هنگام تعمیرات و برطرف کردن ایرادات خودرو‌های آسیب دیده از کمپرسور‌های آپاراتی استفاده می‌کنند. در این مقاله، پمپ باد آپاراتی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده‌ایم، تا شما بتوانید بهترین مدل آن را تهیه کنید

پمپ باد آپاراتی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

پمپ باد آپاراتی به منظور تعمیر آسان وسایل نقلیه و راحتی کار مهندسین مکانیک و کارشناسان خودرو تولید می‌شوند. قیمت پمپ باد آپاراتی بیشتر مورد توجه متخصصان مکانیک قرار می‌گیرد. زیرا آن‌ها هنگام تعمیرات و برطرف کردن ایرادات خودرو‌های آسیب دیده از کمپرسور‌های آپاراتی استفاده می‌کنند. این مدل از پمپ باد‌ها در کارخانه به دو نوع قابل حمل و ثابت تولید می‌شوند. با آمدن پمپ باد‌ها در مدل‌های متنوع، بسیاری از صنایع دچار تغییر و تحولات اساسی شدند، که از جمله آن‌ها می‌توان به ارائه امکانات بیشتر و افزایش راندمان کاری اشاره کرد.

مهم‌ترین صنایع کشور و حتی کسب و کار‌های کوچک از پمپ باد استفاده می‌کنند. پمپ باد‌ها می‌توانند نیرو و انرژی مورد نیاز را برای استفاده از ابزار‌های صنعتی فراهم کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در مورد قیمت پمپ باد آپاراتی و عوامل موثر در آن اطلاعات کافی را بدست آورید، بهتر است این مقاله از فروشگاه برق و صنعت امیری را مطالعه کنید. در این مقاله، پمپ باد آپاراتی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده‌ایم، تا شما بتوانید بهترین مدل آن را تهیه کنید.

پمپ باد آپاراتی مختص تعمیرگاه‌های مکانیکی، کارگاه‌های صافکاری و رنگ و پولیش و آپاراتی‌های تنظیم باد ساخته می‌شود. دستگاه پمپ باد آپاراتی از روش‌های مختلفی اقدام به فشرده سازی هوا می‌کند. هوای فشرده‌ای که خودرو‌ها برای تعمیرات به آن نیاز دارند، از ۸ الی ۰۵ BAR به همراه ۱۵۰ تا ۵۰۰ لیتر می‌باشد. ابزارهای پنوماتیک و تجهیزات آپاراتی به واسطه تولید هوای فشرده شروع به کار می‌کنند.

شاید برای شما جالب به نظر برسد، اما هنوز در راه اندازی دستگاه‌های صنایع خودرو و ماشین سازی از پمپ باد‌های پیستونی استفاده می‌کنند. با وجود امکانات و مزیت‌هایی که پمپ باد پیچ دوار دارد، اما رایج‌ترین نوع کمپرسور همان کمپرسور پیستونی می‌باشد که در بین صنعتگران طرفدار زیادی دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. در ادامه علاوه بر قیمت پمپ باد آپاراتی به مشاغلی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌پردازیم.

آپاراتی‌ های تعمیر خودرو و قیمت پمپ باد آپاراتی

در تعمیرگاه‌های مکانیکی خودرو، تجهیزات پنوماتیکی مختلفی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها تنها برای چند ساعت استفاده می‌شوند. اگر بخواهید میزان استفاده از این ابزار‌ها را تخمین بزنید، شاید در طول شبانه روز تنها ۱۵ درصد، میانگین استفاده از این تجهیزات باشد. بر این اساس بیشترین فشاری که برای کار با آچار ضربه ای نیاز دارید SCFM 40 می‌باشد، که به واسطه ضریب ۱۵ درصد به SCFM 6 کاهش می‌یابد.

کارگاه‌ های صنعتی صافکاری و رنگ آمیزی پمپ باد آپاراتی

در تعمیرگاه‌ها و کارگاه‌های صاف کاری، برای استفاده از اسپری رنگ، پیستوله و سایر تجهیزات مانند دمنده‌های پر قدرت، انواع سنباده، بکس باد و تجهیزات پولیش از پمپ باد آپاراتی استفاده می‌کنند. مدت زمان استفاده از دستگاه‌ها در این فضا‌ها بسیار طولانی است و برای تولید هوای فشرده باید آن‌ها را در دسته بندی‌های مشخصی قرار داد. تعمیرکاران برای راه اندازی تجهیزات صافکاری و نقاشی از پمپ باد آپاراتی با مخزن ۲۵۰ لیتر استفاده می‌کنند.

مزیت‌ ها و عوامل مؤثر در قیمت پمپ باد آپاراتی

یکی از مشاغلی که استفاده از کمپرسور باد برای آن‌ها بسیار ضرورت دارد، تعمیرگاه‌های خودرو برای تنظیم باد لاستیک ها می‌باشند. برای راه اندازی دستگاه‌های تنظیم باد از پمپ باد‌ های پرتابل استفاده می‌شود. در واقع این نوع کمپرسور‌ها از نظر مانور اپراتور بسیار قدرتمند هستند. همان طور که گفتیم برای خرید پمپ باد آپاراتی باید نکات و جنبه‌های مختلف این دستگاه را بررسی کنید.

کمپرسور‌ های قابل حمل یا پرتابل

شما برای راحتی فرآیند تعمیر خودرو پمپ باد آپاراتی را تهیه می‌کنید، بنابراین این دستگاه کمپرسور باید به آسانی در اطراف اتومبیل قابل حمل باشد و برای رسیدگی به همه لاستیک‌ها دچار مشکل نشود. البته برای اینکه کمپرسور به دور تا دور ماشین دسترسی داشته باشد، می‌توان از شلنگ‌های بلند برای تولید فشار قوی استفاده کرد. همچنین برای تنظیم فشار با یکاهای مختلف و کسب اطلاعات در مورد یکاهای فشار می‌توانید به صفحه تبدیل واحد فشار مراجعه کنید.

کنترل اتوماتیک دستگاه‌ های پمپ باد آپاراتی

یکی از مزیت‌ هایی که بر قیمت پمپ باد تاثیر می‌گذارد، قابلیت تنظیم دستگاه‌ها قبل از انجام کار است. پمپ باد‌ های آپاراتی در دو نوع اتوماتیک و دستی طراحی می‌شوند. زمانی که قبل از شروع کار دستگاه را در حالت اتوماتیک تنظیم کنید، پمپ باد بعد از فشرده سازی هوا در شرایط تعیین شده، در حالت اتوماتیک به کار خود پایان می‌دهد و در نهایت خاموش می‌شود. اما مدل دیگر دستگاه‌ های کمپرسور آپاراتی را باید به صورت دستی تنظیم و خاموش کنید که این مدل دستی بسیار قدیمی و منسوخ شده میباشد.

پمپ باد آپاراتی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
پمپ باد آپاراتی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
فرآیند باد کردن لاستیک توسط پمپ باد آپاراتی

هنگام خرید پمپ باد آپاراتی مورد نظر خود دقت کنید، چه مدت زمانی طول می‌کشد تا انواع لاستیک‌های کوچک و بزرگ باد شوند. دستگاهی تهیه کنید که سرعت باد کردن لاستیک در آن زیاد باشد، تا زمان کمتری را صرف این کار کنید. علاوه بر اهمیت مدت زمان باد کردن لاستیک، باید بررسی کنید که پمپ باد مورد نظر می‌تواند انواع لاستیک‌ها را در سایز‌های مختلف باد کند؟ این قابلیت باید در کمپرسور شما وجود داشته باشد.

زمان عملیات و خنک شدن دستگاه پمپ باد آپاراتی

چرخه عملیات فرآیندی است که در آن پمپ باد بعد از تولید هوای فشرده، خنک می‌شود. خنک شدن دستگاه بستگی به مدت زمان چرخه عملیات دارد، طولانی تر شدن چرخه عملیات در پمپ باد آپاراتی باعث می‌شود، این دستگاه برای شروع مجدد فرآیند فشرده سازی، زمان بیشتری صرف کند. هنگام خرید توجه داشته باشید چرخه وظیفه در پمپ باد آپاراتی شما به میزان ۵۰ درصد باشد، یعنی دستگاه شما این قابلیت را دارد، که بدون خنک شدن فعالیت خود را از سر بگیرد.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code