صفر تا ۱۰۰ کمپرسور باد دوقلو

کمپرسور باد دوقلو یکی از انواع کمپرسور ها می باشد که کارایی منحصر به فرد خود را در صنعت دارد. برای اینکه کمپرسور باد دوقلو را نیز بشناسید کافی است که در ابتدا بدانید کمپرسور چیست در ادامه به توضیح هر یک از این موارد پرداخته شده است.

صفر تا ۱۰۰ کمپرسور باد دوقلو

در تعریف بسیار ساده کمپرسور یک دستگاهی است که از آن جهت فشرده سازی هوا یا به بیانی بهتر کم کردن حجم هوا استفاده می شود. همین کاربرد کمپرسور سبب شده تا از آن تحت عنوان متراکم کننده یا فشرده کننده هوا نیز یاد شود.

کمپرسور به جهت فشرده سازی هوا از نیرو مکانیکی استفاده می کند . با استفاده از این انرژی مکانیکی هوا که ترکیبی از گاز های مختلف است را فشرده می کند. در ابتدا برای شروع کار با استفاده از نیرو مکانیکی با حجم و قدرت زیاد هوا را به درون خود می مکد. سپس درون دستگاه فرایند های خاص و از پیش تعیین شده ای رخ می دهد.

اجزای کمپرسور

کمپرسور یک وسیله پیچیده محسوب می شود. فشرده سازی هوا درون این دستگاه یک فرایند پیچیده است. پیچیده بودن این فرایند به این معنا می باشد که این دستگاه از اجزا و تجهیزات مختلف و متعددی ساخته شده که هر یک از آن ها کاربرد خاص و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. شما میتواند در ادامه با کارکرد کمپرسور باد آشنا شوید. اگر به دنبال خرید کمپرسور هستید، حتما راهنمای خرید کمپرسور را مطالعه نمایید.

کاربرد کمپرسور

کمپرسور یک وسیله کاربردی است که علاوه بر کاربرد های صنعتی دارای کاربرد های غیر صنعتی نیز می باشد. به بیانی بهتر از انواع کمپرسور به جهت انجام مصارف خانگی نیز استفاده می شود. از جمله کاربرد های کمپرسور برای مصارف خانگی می توان به این موارد اشاره کرد:

استفاده از کمپرسور برای باد کردن توپ، باد کردن تشک های بادی و… به طور کلی استفاده از کمپرسور برای مصارف صنعتی تنوع بیشتری دارد. جالب است بدانید کمپرسور در بیشتر صنایع از جمله صنایع خودرو سازی، پزشکی، صنایع چوب، مبلمان و… کاربرد دارد. در خصوص کاربرد کمپرسور در صنعت لازم به توضیح است که کاربرد های متنوعی دارد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص چند مورد از کاربرد های کمپرسور در صنعت می پردازیم.

تا این قسمت از مقاله به توضیح بیشتر در خصوص چند مورد از تجهیزات کمپرسور پرداختیم. بهتر است بدانید تعداد اجزای تشکیل دهنده کمپرسور زیاد است . از دیگر تجهیزات آن می توان به پیستون، یاتاقان، تسمه، تابلو برق و… اشاره کرد. میتوانید قطعات کمپرسور را در این مقاله ببینید.

انواع کمپرسور

کمپرسور انواع مختلفی دارد. از جمله انواع آن می توان به کمپرسور باد دو قلو اشاره کرد. به طور کلی تفاوت های موجود در کمپرسور های مختلف سبب شده تا امروزه شاهد انواع مختلف کمپرسور در بازار مصرف باشیم. معیار ها و ویژگی های مختلفی سبب تقسیم بندی کمپرسور به انواع مختلف می شود .

در ادامه قصد داریم تا به توضیح بیشتر در مورد انتقال انرژی در کمپرسور بپردازیم. لازم به توضیح است که بر اساس انتقال انرژی کمپرسو ر ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. گروه اول کمپرسور دینامیکی هستند و از دسته دوم تحت عنوان کمپرسور جابجایی مثبت یاد می شود. این دو نوع کمپرسور ویژگی های متفاوتی دارند. تفاوت در ویژگی های هر یک از آن ها سبب شده تا دارای کاربرد های متفاوتی باشند.

به عنوان مثال کمپرسور دینامیک ویژگی هایی دارد که سبب شده تا برای استفاده در فشار های پایین مناسب باشد. علت این امر این است که در کمپرسور های دینامیک انرژی دائماً به سیالات تزریق می شود. شرایط برای Positive Displacement Compressor متفاوت است. در Positive Displacement Compressor انتقال انرژی دائمی نیست، بلکه به صورت متناوب انرژی انتقال پیدا می کند.

جالب است بدانید کمپرسور دینامیک خود نیز به انواع مختلفی تقسیم می شود. دو نوع کمپرسور دینامیکی عبارتند از کمپرسور گریز از مرکز و کمپرسور جریان محوری. کمپرسور جابجایی مثبت نیز دارای دو نوع است. کمپرسور های دورانی و کمپرسور های رفت و برگشتی دو نوع جابجایی مثبت هستند. در توضیح بیشتر این دو نوع کمپرسور بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که کمپرسور های مثبت در مقایسه با کمپرسور دینامیک به جهت فشرده سازی هوا قدرت و توان بیشتری دارند.

انواع کمپرسور بر اساس روان کاری

یکی از مواردی که در کمپرسور های مختلف با یکدیگر متفاوت است، همین روغن کاری می باشد. که از آن تحت عنوان روان کاری کمپرسور یاد می شود. بر اساس راوان کاری کمپرسور به دو دسته کلی تقسیم می شود.

دسته اول کمپرسور هایی که نیاز به روان کاری دارند و از آن ها تحت عنوان کمپرسور های با روغن یاد می شود. دسته دوم هم گروهی از کمپرسور ها هستند که نیاز به روان کاری ندارند و به اصطلاح کمپرسور های بدون روغن (کمپرسور اویل فری) هستند.

صفر تا ۱۰۰ کمپرسور باد دوقلو
صفر تا ۱۰۰ کمپرسور باد دوقلو

 

کمپرسور باد دوقلو چیست

یکی از انواع کمپرسور، کمپرسور باد دوقلو است. همانگونه که از نام این کمپرسور به راحتی قابل حدس است، این نوع کمپرسور دارای دو محفظه می باشد که سبب شده تا از آن تحت عنوان دوقلو یاد شود. دوقلو بودن محفظه کمپرسور به این معنا می باشد که حجم محفظه آن بیشتر است.

یشتر بودن حجم محفظه دستگاه هم با افزایش تولید هوای متراکم و فشرده شده رابطه مستقیم دارد. بنابراین اگر نیاز به حجم زیادی از هوای متراکم شده دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کمپرسور باد دوقلو است.

کمپرسور باد دوقلو چیست؟

این نوع کمپرسور دارای محفظه دوقلو است و به همان نسبت که ابعاد بیشتری دارد، هوای متراکم بیشتری را نیز تولید می کند.

تفاوت کمپرسور باد قلو با دیگر کمپرسور ها چیست؟

یکی از تفاوت های کمپرسور ها با یکدیگر تفاوت در ابعاد آن ها است. برخی از کمپرسور ها ابعاد کوچکتری دارند، در نتیجه هوای کمتری را فشرده سازی می کنند. در مقابل کمپرسور هایی هم هستند که ابعاد و محفظه بزرگی دارند و در نتیجه آن حجم هوای متراکم تولید شده در آن ها بیشتر است.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code