نکات کلیدی هنگام خرید پمپ باد چهار سیلندر

کمپرسورهای چهار سیلندر مانند سایر مدل‌های کمپرسور از قطعات یکسان و با کیفیتی تشکیل شده‌اند. الکتروموتور، سیستم هواساز، مخزن نگهداری هوا و لوله خروجی از مهم‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده دستگاه پمپ باد چهار سیلندر می‌باشند. در اغلب موارد قطعات تشکیل دهنده دستگاه در قیمت پمپ باد چهار سیلندر تاثیر مستقیم دارند.

نکات کلیدی هنگام خرید پمپ باد چهار سیلندر

کمپرسور یا پمپ باد چهار سیلندر، یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که برای راه اندازی ابزارهای صنایع کوچک‌تر استفاده می‌شود. قیمت پمپ باد چهار سیلندر را نسبت به نوع کارایی و قدرت موتور آن تعیین می‌کنند. کمپرسور دو و چهار سیلندر از مدل‌های کمپرسور پیستونی می‌باشند و با توجه به کاربردی که در انواع محیط‌ها و کارگاه‌های صنعتی دارند، مخزن آنها در سایزهای ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ لیتری تولید می‌شوند. تولید هوای فشرده در این نوع کمپرسورها با قدرت ۸ تا ۱۲ بار انجام می‌گیرد.

کمپرسورهای چهار سیلندر مانند سایر مدل‌های کمپرسور از قطعات یکسان و با کیفیتی تشکیل شده‌اند. الکتروموتور، سیستم هواساز، مخزن نگهداری هوا، شیر خروجی و کلید اتومات از مهم‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده دستگاه پمپ باد چهار سیلندر می‌باشند. در اغلب موارد قطعات تشکیل دهنده دستگاه در قیمت پمپ باد چهار سیلندر تاثیر مستقیم دارند.

طراحی و تولید کمپرسورهای پیستونی به چند صورت انجام می‌شود، کمپرسورهایی که با ظرفیت‌های بسیار بالا و با افزایش تعداد سیلندر همراه است و کمپرسورهایی که با ظرفیت‌ها و مخزن‌های معمولی و متوسط که فشار کمتری را تولید می‌کنند. توجه داشته باشید که فشرده سازی هوا توسط کمپرسورهای چند مرحله ای در تعداد سیلندر بالا، با دو سیلندر کوچک و بزرگ انجام می‌شود.

پمپ باد چهار سیلندر یا کمپرسور اسکرو

احتمالاً شمایی که این مقاله را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید، قصد خرید بهترین کمپرسور باد را دارید و می‌خواهید درباره قیمت پمپ باد چهار سیلندر اطلاعات کافی را بدست آورید. اما سؤال اینجاست که کمپرسور پیستونی با چهار سیلندر برای شما بهتر است یا کمپرسور اسکرو؟ برای تشخیص نوع کمپرسور و استفاده از آن باید میزان هوای مورد نیاز ابزارهای موجود در کارگاه را بررسی کنید. اگر شرایطی دارید که حجم هوای فشرده شما در محیط کارگاه کمتر از ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه می‌باشد، بهترین گزینه برای خرید شما پمپ باد پیستونی است. در استفاده از این مدل کمپرسور نیازی نیست، دستگاه به مدت طولانی روشن باشد.

اگر نیاز کاری شما با فشارهوای بیشتر از ۱۰ بار برطرف می‌شود و به محض کم شدن فشار هوا، دستگاه‌های شما شروع به کار می‌کنند، باز هم بهترین گزینه کمپرسور چهار سیلندر پیستونی می‌باشد. برای فعالیت‌های صنعتی ممکن است دستگاه‌های موجود در کارگاه شما به فشار هوای تولیدی بیشتر از ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه نیاز داشته باشند که در چنین شرایطی باید از کمپرسور اسکرو استفاده کنید.

دستگاه‌های پمپ باد اسکرو نسبت به مدل‌های قدیمی پیستونی مزیت‌های بیشتری دارند، که از جمله آن‌ها می‌توان به سروصدا و لرزش بسیار کم و کاهش استهلاک هنگام راه اندازی اشاره کرد. البته بین کمپرسورهای اسکرو و پیستونی نقطه اشتراکی هم وجود دارد و آن تولید هوای فشرده با قدرت ۱۰ بار است. برای اطلاع از قیمت پمپ باد چهار سیلندر می‌توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

بیشتر چه افرادی از کمپرسورهای پیستونی استفاده می‌کنند

از کمپرسورهای پیستونی و مدل چهار سیلندر آن بیشتر در صنایعی استفاده می‌کنند که دستگاه‌های آن‌ها برای راه اندازی به هوای فشرده دائمی نیاز ندارند. کارخانه‌های صنعتی با فضای کوچک‌تر، تعمیرگاه‌های مجهز خودرو، کسب و کارهای صنعتی که برای انجام فعالیت‌های خود کارگاههای کوچکی دارند و کارهای ساختمانی و عمرانی همه این مشاغل برای تولید هوای فشرده و راه اندازی ابزارهای خود به کمپرسورهای پیستونی با مخزن‌های متفاوت نیاز دارند. کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی در مدل‌های تک مرحله ای، چند استیج یا دو مرحله ای و هواساز دوبل تولید می‌شوند.

عملکرد کمپرسور پیستونی مدل تک مرحله ای چگونه است؟

یکی از متداول‌ترین انواع پمپ بادهای رایج در بازار که مورد استفاده بسیاری از صنایع قرار می‌گیرد، کمپرسور پیستونی یا تک مرحله ای می‌باشد. تنها تفاوتی که کمپرسور پیستونی تک مرحله ای با چند مرحله ای یا چند استیج دارد، عملیات فشرده سازی هوا است که در یک مرحله انجام می‌شود. زمانی که سیستم مکش هوای مورد نیاز را به داخل سیلندر می‌کشد، پیستون به واسطه حرکت خطی که دارد شروع به متراکم سازی هوا می‌کند. بعد از تولید هوای فشرده، سیستم و بخش خروجی هوا را به خارج از دستگاه هدایت می‌کنند.

قیمت پمپ باد چهار سیلندر با توجه به این که حجم مخزن بیشتری نسبت به مدل‌های تک مرحله ای یا دو سیلندر آن دارد، بیشتر است. معمولاً پمپ بادهای چهار سیلندر با حجم مخزن بیشتر از ۱۲۰۰ لیتر تولید می‌شوند. اما مدل‌های کمپرسور پیستونی تک مرحله ای که در دو نوع تک سیلندر یا دو سیلندر ساخته می‌شوند، بیشترین حجم هوای فشرده را در حجم ۱۵۰ لیتر بر دقیقه تولید می‌کنند. در کمپرسورهای پیستونی تک مرحله ای و نوع دو سیلندر آن حجم هوای تولید شده با فشار و قدرت ۸ بار به ۷۵۰ لیتر در دقیقه می‌رسد.

نکات کلیدی هنگام خرید پمپ باد چهار سیلندر
نکات کلیدی هنگام خرید پمپ باد چهار سیلندر
نکات کلیدی هنگام خرید پمپ باد چهار سیلندر

هنگام خرید کمپرسور باد باید عوامل مختلفی را بررسی کنید، دو عامل مهمی که در انتخاب بهترین کمپرسور باد نقش دارند فشار هوا و دبی مورد نیاز دستگاه می‌باشد. معمولاً افرادی که برای خرید کمپرسور به بازار مراجعه می‌کنند، نمی‌دانند کمپرسور مورد نیاز آن‌ها چه کارایی و قابلیت‌هایی دارد. شما برای خرید کمپرسور باید نیاز خود را بررسی کنید و ببینید کدام مدل از پمپ باد اسکرو یا پیستونی برای مصرف شما مناسب است.

سخن پایانی

برای خرید کمپرسور چهار سیلندر باید قبل از این که انتخاب نهایی خود را انجام دهید، با استفاده از راهنمای خرید و کاتالوگ‌ها آشنایی کاملی از دستگاه داشته باشید. اگر دستگاه مورد نظر خود را تهیه کرده‌اید، می‌توانید به کمک آموزش‌ها و دستور العمل‌هایی که در دفترچه راهنمای محصول ارائه شده‌است، دستگاه را راه اندازی کنید.

در کاتالوگ‌ها و دفترچه راهنمای دستگاه‌های صنعتی مقدار فشار و میزان هوای مصرفی نوشته شده‌است؛ بنابراین برای این که بتوانید کمپرسور مناسب فشرده سازی هوای دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید، باید دو عامل فشار و هوای مصرفی را در کاتالوگ مورد ارزیابی قرار دهید.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code