کمپرسور باد نو بخریم یا کارکرده؟ مقایسه کمپرسور باد نو و کارکرده

هنگامی که قصد خرید یک کمپرسور باد را دارید، اولین سوالی که برای‌تان مطرح خواهد شد این است که یک کمپرسور باد نو بخریم یا کارکرده؟برای پاسخ به این سوال لازم است تا مزایا و معایب خرید کمپرسور باد نو و کارکرده را با هم مقایسه نموده و سپس بسته به شرایط خود، بین کمپرسور نو و کارکرده یکی را انتخاب نمایید.

کمپرسور باد نو بخریم یا کارکرده؟ مقایسه کمپرسور باد نو و کارکرده

در این مقاله، به مقایسه کمپرسور نو و کارکرده پرداخته و مزایا و معایب آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. پس اگر بین خرید کمپرسور باد نو و کارکرده شک دارید، مطالعه این مقاله می‌تواند تصمیم‌گیری را برای شما آسان گرداند.

خرید کمپرسور باد نو یا کارکرده، کدام یک بهتر است؟

خرید کمپرسور باد دست دوم همراه با ریسک می‌باشد، چراکه ممکن است از شرایط و کیفیت نگهداری از آن و همچنین میزان کارکرد آن اطلاعی نداشته باشید. درحالی‌که کمپرسورهای باد نو پس از تولید مستقیما در اختیار شما قرار گرفته و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع به دلایلی چون کاهش نیاز به هوای فشرده و یا اقدام به نوسازی سیستم هوای فشرده خود، اقدام به فروش کمپرسورهای باد کارکرده خود می‌کنند.

حال این موضوع که دارنده قبلی کمپرسور باد چگونه از آن استفاده کرده و نگهداری و تعمیرات آن به چه شکلی انجام شده‌است، پرسشی می‌باشد که شاید قادر به پیدا کردن پاسخ آن نباشید. با این‌حال می‌توانید کمپرسور باد کارکرده را جهت ارزیابی به افراد خبره و متخصص نشان دهید تا از صحت عملکرد کمپرسور اطمینان بیشتری حاصل نمایید.

بطور کل نمی‌توان گفت بین کمپرسور باد نو و کارکرده ، کدام یک مناسب‌تر می‌باشد، چراکه این موضوع به خریدار و شرایط او بستگی دارد. دانستن مزایا و معایب کمپرسورهای نو و کارکرده می‌تواند موضوع را برای شما روشن‌تر کند.

کمپرسورهای باد نو:

اگر بودجه شما با قیمت یک کمپرسور باد نو در مشخصات مورد نیاز شما همخوانی داشته باشد، خریداری آن می‌تواند برای سالیان سال تضمین‌کننده فعالیت‌های شما باشد. باتوجه به مزایا و معایب کمپرسور باد نو می‌توانید تصمیم بگیرید که خریداری یک کمپرسور باد نو برای شما مناسب است یا نه.

مزایای خرید کمپرسورهای باد نو:

۱ – تکنولوژی جدیدتر: کمپرسور های باد نو از فناوری‌های جدیدتری برای عملیات روان‌تر و کنترل دستگاه استفاده می‌نمایند.

۲ – راندمان بالاتر: کمپرسور های باد نو بطور معمول راندمان بالاتری از کمپرسورهای باد کارکرده دارند. مواردی چون گرفتگی لوله‌ها، نشتی، فرسودگی قطعات داخلی، دمای بالاتر و گیج‌های فشاری که از دقت و حساسیت آنها کاسته شده است، باعث کاهش راندمان در کمپرسورهای باد کارکرده خواهد شد.

۳ – طول عمر بالاتر: یک کمپرسور باد نو و صفر کیلومتر قطعا عمر بالاتری از کمپرسورهای بادی که سالیان سال کار کرده‌اند، خواهد داشت. درنتیجه خرید کمپرسور باد نو می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای شما و کسب‌وکارتان باشد.

۴ – بازگشت سرمایه بالاتر: بازگشت سرمایه یک کمپرسور باد نو برخلاف تصور عده زیادی، بالاتر از کمپرسورهای باد کارکرده می‌باشد. با اینکه هزینه بیشتری را برای خریداری کمپرسور باد نو صرف خواهید کرد، راندمان بالاتری دریافت می‌نمایید و هزینه‌های عملیاتی پایین‌ تری را نیز پرداخت خواهید کرد. درنتیجه خرید کمپرسور باد نو می‌تواند مقرون به صرفه‎تر از کمپرسورهای کارکرده و دست دوم باشد.

۵ – گارانتی: کمپرسور های جدید می‌توانند دارای گارانتی باشند و خدمات پس از فروش آن‌ها مناسب‌تر از کمپرسورهای باد کارکرده می‌باشد. همچنین درصورتی‌که برای کمپرسور باد شما مشکلی پیش بیاید، پیدا کردن قطعات یدکی آن به احتمال بالا ساده‌تر از پیدا کردن قطعات یدکی برای کمپرسورهای کارکرده خواهد بود.

۶ – هزینه‌های عملیاتی پایین‌ تر: کمپرسور های باد نو درصورت نگهداری مناسب دچار خرابی‌های ناگهانی زود هنگام نشده و به دلیل راندمان بالاتر خود، هزینه برق مصرفی کمتری از کمپرسور های کارکرده ( دست دوم ) خواهند داشت.

معایب خرید کمپرسور باد نو :

تنها عیبی که می‌توان به کمپرسور باد نو وارد نمود، هزینه اولیه یا همان هزینه خریداری بالاتر آن نسبت به کمپرسورهای باد کارکرده می‌باشد. با این‌حال این نکته را فراموش نکنید که کمپرسورهای باد نو مزایای بالقوه‌ای چون بازگشت سرمایه و راندمان بالاتری داشته و از خدمات پس از فروش مناسب‌تری برخوردار هستند.

کمپرسور باد نو بخریم یا کارکرده؟ مقایسه کمپرسور باد نو و کارکرده
کمپرسور باد نو بخریم یا کارکرده؟ مقایسه کمپرسور باد نو و کارکرده
کمپرسور های باد کارکرده:

از می‌خواهید یک کمپرسور باد کارکرده تهیه نمایید، لازم است تا به سخنان فروشنده قبلی آن درباره نگهداری از دستگاه اعتماد کرده و مبلغی را نیز برای سرویس اولیه دستگاه کنار بگذارید. مزایا و معایب کمپرسورهای باد کارکرده به ترتیب زیر می‌باشد.

مزایای خرید کمپرسورهای باد کارکرده:

۱ – هزینه کمتر: جذاب‌ترین ویژگی کمپرسور های باد کارکرده، قیمت پایین‌تر آن‌ها می‌باشد. قیمت خریداری یک کمپرسور باد دست دو بسته به مشخصات آن، کیفیت نگهداری از آن و سال‌های فعالیتش تعیین می‌شود، درنتیجه فریب قیمت‎های بسیار پایین را نخورید.

۲ – استهلاک پایین‌تر: کمپرسور های باد دست دوم بخشی از استهلاک خود را پشت‌سر گذاشته‌اند. از آنجایی‌که قیمت یک کمپرسور باد کارکرده به نسبت کمپرسورهای باد نو، به ارزش اسقاط آن نزدیک‌تر است، استهلاک کمتری از کمپرسورهای نو برای شما به همراه خواهد داشت.

۳ – تعمیرات باکیفیت: بسته به فروشنده‌ای که کمپرسور باد را از آن تهیه کرده‌اید، ممکن است کمپرسور باد خریداری شده به خوبی بازسازی شده و عملکرد مطمئن‌تری داشته باشد. برای خریداری یک کمپرسور باد کارکرده باکیفیت، حتما از فروشنده آن درباره نگهداری از کمپرسور باد و تاریخ سرویس‌ها سوال نمایید.

معایب خرید کمپرسورهای باد کارکرده:

۱ – نداشتن تکنولوژی جدید: کمپرسور های باد کارکرده فاقد فناوری‌های جدید بوده و درنتیجه، عملکرد ضعیف‌تری از کمپرسور های جدید خواهند داشت.

۲ – طول عمر نامشخص: کمپرسورهای نو طول عمر تخمینی مشخصی دارند و این موضوع باعث می‌شود تا شما دیدی مناسب نسبت به طول عمر دستگاه خود پیدا نموده و برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.

درحالی‌که کمپرسورهای باد کارکرده طول عمر مشخصی ندارند، چراکه شما از شرایط نگهداری و تعمیرات از آن و همچنین میزان کارکرد آن اطلاع دقیقی ندارید.

با این‌حال شما می‌تواند هنگام خریداری کمپرسورهای باد کارکرده از فروشنده، درباره نگهداری از آن و میزان کارکرد آن اطلاعات گرفته و با انجام دادن یک برنامه نگهداری و سرویس‌دهی منظم، طول عمر دستگاه را افزایش دهید.

۳ – گزینه‌های محدود: زمانی‌که اقدام به خریداری کمپرسور باد کارکرده می‌کنید، گزینه‌های محدودی روی میز شما قرار خواهند گرفت.

ممکن است نتوانید کمپرسور باد کارکرده‌ای که دقیقا با مشخصات مورد نظر شما همخوانی داشته باشد، بیابید. درنتیجه باید بین منتظر ماندن تا پیدا شدن یک کمپرسور باد متناسب با انتظارات شما و یا خریداری یک کمپرسور باد نو با ویژگی‌ها و مشخصات مورد نیازتان، یکی را انتخاب کنید.

۴ – در صورت بروز مشکل در کمپرسور باد دست دوم یا استوک قطعات یدکی مورد نیاز به سختی پیدا خواهد شد. زیرا اصلا مشخص نیست که از مدل خریداری شده هنوز تولید میشود و قطعات یدکی در بازار موجود است یا دیگر تولید کمپرسور متوقف شده و قطعات مورد نیاز به سختی پیدا خواهد شد.

آدرس برق و صنعت امیری :

تهران، دماوند، جابان، جنب املاک امیری، برق و صنعت امیری

تلفن های برق و صنعت امیری :
۰۹۱۲۲۱۸۲۸۸۴
۰۹۱۰۲۱۸۲۸۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code